PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706209}

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Captain America: Civil War
7,5 182 525
ocen
7,5 10 1 182525
7,5 36
ocen krytyków
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Spekulujemy, analizujemy, dyskutujemy i plotkujemy na temat filmu oraz innych produkcji Marvela.

Proszę o oznaczanie ostrzeżeniem "SPOILER" linków z informacjami zdradzającymi fabułę filmu oraz o kulturę wypowiedzi. Zapraszamy do rozmowy! :)

thorin3

Najbardziej intryguje mnie chyba ta kriokomora :\
Może to retrospekcje, skoro mieliśmy dowiedzieć się więcej o przeszłości Zimowego Żołnierza?

użytkownik usunięty
Veyu

Albo wizje zafundowane nam przez Wandę. Może Bucky chciał odzyskać trochę wspomnień inną drogą.

Veyu

Wpadłam teraz na inny pomysł. Co jeśli Wanda wcale nie pomiesza w głowie Bucky'emu, a Steve'owi? Spot rozpoczyna się (według mnie) trzema powiązanymi ze sobą ujęciami.
— otwierające się wrota,
— spojrzenie na kroczącego Steve'a,
— Bucky w kriokomorze
To na pewno to samo miejsce. To wygląda tak jakby Steve tam był i zobaczył coś czemu chce się przyjrzeć, jest tym zaciekawiony i przerażony/zmartwiony (?). Przyszło mi na myśl, że być może Wanda w jakiś sposób zaszczepiła w głowie Steve'a obraz tego co tu się działo, a Steve widzi Bucka w kriokomorze? Jedyne co mi się nie zgadza to to, jak miałaby to zrobić, dlatego teoria z deka naciągana, ale musiałam się nią podzielić. XD

ocenił(a) film na 10
Ivelise

Też mi się wydaje, że to jest to samo miejsce. Widać w tle nawet jakieś sprzęty.
Ale jaki cel miałaby w tym Wanda?

paula0fm

Steve może sam by chciał. To pewnie nie wyszłoby z inicjatywy Wandy.

paula0fm

Też o tym myślałam. Steve ma być jakby mentorem Wandy, może będzie na nim ćwiczyła swoje umiejętności? A może będzie się chwytał wszelkich sposobów żeby znaleźć Bucky'ego i da się wprowadzić w taki hipnotyczny stan?

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Tylko jak oni to wszystko pomieszczą w tym filmie. On musi być najdłuższy od wszystkich do tej pory, bo za dużo jest wątków w nim umieszczonych.

HiddenStone

Dokładnie o tym myślałam. + Gdyby faktycznie były to wspomnienia Bucka, nie przedstawiono by ich z jego perspektywy, tak jak zrobiono to w TWS? Dlaczego miałby nagle obserwować siebie samego gdzieś z boku?

Ivelise

Bardzo ciekawa teoria :D


Veyu

A dziękuję. XD Kij, że naciągana jak stare gacie.

Ivelise

Ojoj, dopiero teraz ją zauważyłam i jest cudna :3 i nie zakłada, że Steve SERIO widzi Bucka w kriokomorze, wiem że to raczej mało możliwe, ale takie koszmary mi się śnią po nocach. W ogóle moim zdaniem ta scena ze Steve'm jest jedną z bardziej intrygujących i niepokojących w tym spocie, głównie ze względu na emocje na jego twarzy (mimo że trwa ta sekundę). Faktycznie trzeba by pomyśleć tylko nad celem Wandy, ale ja bym była jak najbardziej za Twoją teorią. ^^

ocenił(a) film na 9
thorin3

Zestawy lego spoilerują starcie bohaterów

DANGER! SPOILERS AHEAD!
http://comicsalliance.com/lego-marvel-super-heroes-captain-america-civil-war-set s/

ocenił(a) film na 9
wifi_wifi

No i źle wstawiłem post... trudno. Co myślicie? Czy samolot Pantery pojawi się w filmie? Bo w sumie najbardziej prawdopodobny, jest set z walką na lotnisku. A to sugeruje Giant Mana. Ciekaw jestem jak tutaj popiszą się spece od choreografii i efektów specjalnych. Poza tym, kto mu może się wtedy równać z teamu IM? Wygląda na to, że Tony, Rhodey i Vision będą tylko latać dookoła niego.

thorin3

http://naekranie.pl/aktualnosci/bedzie-deadpool-2-773649 ponoć będzie deadpool 2 .
Kostium ant mana z civil war z spotu słaby , lepszy miał w filmie ant man , ciekawe ,kiedy pojawi sie spidey , crossboness i baron zemo w zwiastunie , drugi zwiastun bedzie pod koniec lutego ? skomentujesz moją nowa bitwe hela vs star lord lub głosowanie na forum ant mana lub temat studniowka na forum x men apocalypse ?

ocenił(a) film na 9
thorin3

To jeszcze raz przepraszam za spóźnienie. Nie wchodziłem na FW, bo byłem przekonany że poprzedni vol się jeszcze nie skończył... myliłem się XD Jestem gotowy na wychłostanie kiebasą :D

thorin3

Haha :)

ocenił(a) film na 10
thorin3

Co do śmieci Steve'a : NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE !!! Steve może porzucić obowiązki Capa, ale nie zginąć !!

Jeśli sprawdzi się najczarniejszy scenariusz i Steve zginie, to mam nadzieję, że:
http://brettdalton.org/wp-content/uploads/2016/01/Mavethgif.gif

ocenił(a) film na 9
thorin3

Jakiś czas temu natknąłem się na teorię, według której pojedynek CAP & BUCKY VS IRON MAN [http://pbs.twimg.com/media/CUoiSxFW4AIM0Kc.png] odbywa się w zamku Barona Zemo. ( Tło) Co o tym sądzicie?

ocenił(a) film na 9
thorin3

To chyba obok "zamku" :

http://cdn3.whatculture.com/wp-content/uploads/2016/02/9AN2gEfO.png

thorin3

Tutaj WS ma inny kostium, ciekawe.

Veyu

Wait, jak to inny? O.O <nie mam teraz jak porównać, bo siedzę w samochodzie>. Ale każda taka tajemnicza scena z Buckiem mnie przyprawia o palpitacje serca. >.<

ocenił(a) film na 7
Aleksandra_Anastazja

Bucky pojawia się w dwóch (a właściwe trzech, jeśli doliczy się jego stylowy, czerwony sweterek) kostiumach - nowym, który pojawia się na artach promocyjnych i w pierwszym zwiastunie, oraz w "starym", w którym występował w CA:WS. Ten powyżej to właśnie ten z WS.

Bianka_Lg

Macie rację, w ogóle nie zwróciłam na to uwagi. Hmm..no to ciekawe, czy to po prostu flashbacki? Bo niby skąd miałby znowu strój z TWS po tym jak go zmienił na ten czerwony? A te góry w tle dają jeszcze bardziej do myślenia szczerze mówiąc.

ocenił(a) film na 7
Aleksandra_Anastazja

Może zostanie wyjaśnione, co działo się z Bucky'm przez te dwa lata właśnie za pomocą retrospekcji? Mógł udać się do jakieś bazy Hydry właśnie w swoim mundurze, a potem nosić go w swoim super-plecaczku.

Bianka_Lg

Hah plecaczek byłby bardzo pojemny :D a tak serio to jestem za takim rozwiązaniem, chciałabym bardzo się dowiedzieć co działo się z Buckiem przez ten czas, choć z drugiej strony w tej scenie na tle gór wygląda wyjątkowo estetycznie jak na kogoś kto nie ma gdzie mieszkać. (W porównaniu do sceny z muzeum)

ocenił(a) film na 9
Bianka_Lg

oczywiście jako fanka Bucky'ego cieszyłabym się jakby pokazali co nieco z jego przeszłości. Ale szkoda, że nie zrobili tego w WS gdzie według mnie było go bardzo mało.

Mrs_Syncretic

Moim zdaniem powinni to pokazać w CATFA, wtedy nie musieliby wciskać na siłę retrospekcji do WS, to mogłoby trochę spowolnić akcję i moim zdaniem byłoby niepotrzebne takie przekonywanie na siłę, że WS był kiedyś fajnym facetem, od tego były słowa i wiara Steve'a i tak jedna krótka retrospekcja ze sceną po pogrzebie tu wystarczyła.

Aleksandra_Anastazja

Ten na drugim zdjęciu to kostium z "Zimowego Żołnierza".

ocenił(a) film na 9
Veyu

nie trzymamy się wersji, że to retrospekcje? o.O

Mrs_Syncretic

Tak, to pewnie retrospekcje, ale sceneria taka sama, jak w scenie walki z IM. I to mnie zastanawia.

ocenił(a) film na 9
Veyu

pewnie jak tam dotrą będzie miał przebłyski z przeszłości... tak Amerykę odkryłam po raz kolejny :D

thorin3

Mi się teoria podoba :D

thorin3

annalaura w poprzednim temacie napisała:

"UWAGA! Spójrzcie na lewy rękaw Bucka!
http://oi68.tinypic.com/2aiq5aq.jpg"

Czyżby bliskie spotkanie z Black Panther? Wnioskuję, że raczej niedaleko początku filmu.

Veyu

O kurczę, nie zauważyłam O.O faktycznie, to chyba BP, bo w tym tunelu jest tez ten pościg z nim. Dobrze, że drugiego ramienia mu nie poharatał, byłoby gorzej &gt;.&lt;

Aleksandra_Anastazja

O ile dobrze pamiętam ze zwiastuna, to z kolei podczas tamtego pościgu Bucky miał na sobie czarny kostium. Teraz już w ogóle mam mętlik w głowie...
Może BP się na niego uwziął ;p

Veyu

Bo Bucky zabbił jego ojca-tak mu się wydaje

LordVader345

Całkiem prawdopodobne. Zaczynam zastanawiać się, czyjego ojca on nie zabił... ;p

Veyu

Rodziców IM też nie zabił. Zrobiło to AIM(w komiksie). Ciekawe jak będzie w filmie...

LordVader345

Ja pozostaję przy wersji, że to WS spowodował wypadek, w którym zginęli Howard i Maria. To by jeszcze spotęgowało uprzedzenie Starka, czyli ogółem, więcej dramatu :D

Veyu

Tak, ale wg mnie w filmie A.I.M. powinno zabić rodziców Iron Mana. Chyba, że Hydra współpracowałaby z Aim, i aim wysłałoby WS-a na zabicie rodziców Tonego

LordVader345

W CA:WS, w scenie rozmowy z Zolą, na ekranie pojawiło się zdjęcie Starka z informacją o jego zlikwidowaniu, więc myślę, że to jednak sprawka Hydry.

użytkownik usunięty
Veyu

Nawet w Zimowym Żołnierzu podczas prezentacji Zoli był chamsko widziany Bucky ze snajperką i przekreślone zdjęcie Howarda. I chyba zdjęcie z samego wypadku. Przypadek? Nie sądzę.

Veyu

Mi się wydaje, że chyba czerwony, ale aż sama nie jestem niczego pewna XD szczerze mówiąc to ja sie już pogubiłam w tej kolejności wydarzeń :D ale to dobrze, fajnie że nie wiemy wszystkiego :)

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

Tak ogólnie to miało wiemy . No bo niby dostaliśmy trailer i spot ale z niego aż tak dużo nie wynika . A to co może być w filmu opieramy na przypuszczeniach i plotkach ;)

Mika1717

I to co dostaliśmy generalnie sprawia, że mamy coraz więcej pytań XD taką promocję to ja lubię :)

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

Taka promocja w stylu Star Wars niby coś wiemy ale tak naprawdę nic . Pytań jest pełno ale to sprawia , że na ten film czeka się jeszcze bardziej. Widocznie doszli do wniosku po AoU , że lepiej zachować wszystko w tajemnicy .

użytkownik usunięty
Mika1717

Albo w stylu Deadpoola. Na początku było fajnie, teraz już tak średnio, bo obrzydzają mi tą postać wszechobecnymi spotami zdradzającymi fabułę.

ocenił(a) film na 10

Rok temu w tym czasie do AoU mieliśmy już 3 zwiastuny , parę potwierdzonych info i zdjęć . A teraz ? Trailer , spot i okladka i masa spekulacji .

Mika1717

Mam nadzieję, że bliżej premiery tego nie zepsują. Tak jak napisał KeMpEs, taka nachalna promocja jest dla mnie najgorszym co może być.

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

I zalewane 90 spotami . Taraz narzekamy , że brak a potem , że tego za dużo . Niech zrobią tak jak Star Wars , że do premiery nic nie będzie wiadomo . I 6tego będzie wielkie zaskoczenie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones