PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706209}

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Captain America: Civil War
7,5 182 398
ocen
7,5 10 1 182398
7,5 35
ocen krytyków
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

84 % na na portalu metacritic

"Zapomnijcie o Batman V Superman, tutaj dostajecie Ant-Man v Spider-Man, Hawkeye v Black Widow, Scarlet Witch v Vision, The Winter Soldier v Black Panther oraz Captain America v Iron Man." - Portal Empire

"Dawka emocji nie mogła być większa, wielka walka dostarcza w każdy możliwy sposób, a Tom Holland jako Spider-Man kradnie całe show. Najlepszy film Marvela." - Portal Gamesradar.

Zachwytów jak widać nie ma końca. Wszystko wskazuje na to, że dostaliśmy jeden z najlepszych filmów superhero w historii. Co mogę więcej dodać, Snyder partaczu ucz się jak się robi filmy !

Snyder już robi notatki :D

ocenił(a) film na 9
juchacz17

Obawiam się, że właśnie NIE ROBI. A powinien.

lokimojboze

A może. Nie wiem, wisi mi to, jestem fanboyem Marvela ^^

ocenił(a) film na 9
juchacz17

Ja też.

Paradoksalnie mam w 'wiadomogdzie' postaci typu Iron Man, Kapitan Ameryka itp. A moimi ulubionymi bohaterami są Batman i Superman.

To naprawdę ciężkie i trudne być świadkiem porażki DC na gruncie filmowym.

lokimojboze

Fajnie, że chociaż jeden fanboy dc, widzi porażkę w tym, co robi Snyder

juchacz17

War Machine został sparaliżowany a w walce był remis

Masz trochę spoilerów.

MCU to zbiór bajek dla dzieci, dlatego fanboye marvela hate'ują DC

użytkownik usunięty
R0rschach

Roszrak lubię cię chłopie- nawet pomimo choroby psychicznej, ale weź taką tabletkę https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ

No a jak się nie uspokoisz to spróbujesz się z Punisherem- bajkowy chłopak, mówię ci Roszrak.

A co mnie obchodzi jakaś namiastka serialu, ktorego wszystkie odcinki wychodzą w ten sam dzien? Ale przynajmniej widac ze nie umiales znalezc przykladu z filmow

użytkownik usunięty
R0rschach

"namiastka serialu" Dlaczego namiastka?

Dostajesz cały sezon na legalu w jeden dzień i jeszcze źle?
MCU miało poważnego Winter Soldiera, reszta jest mniej lub bardziej luźna.

Tylko czy to źle, że konwencja jest w większośći przypadków taka a nie inna?

Widocznie doszli do wnioski, że tak formuła jest bardziej przystępna i mają rację.


Problemem na pewno nie jest komiksowe uniwersum Marvela gdzie jednak więcej dramatyzmu czy powagi.


Pewnie doszli do wniosku, że statyczny kowalski nie zacznie traktować z miejsca poważnie filmów super-hero.

Dlatego w większości przypadków taka a nie inna formuła.

Myślę, że Civil War z racji na twórców będzie też dużo poważniejsze, nie mówiąc o Infinity War.

Dlatego te filmy mi sie nie podobaja. Ja na nie patrze jak fan komiksow, nie "statyczny" kowalski. W winter soldier bylo od chuja niesmiesznych, przyprawiajacych o bol dupy tekstow (zwlaszcza od black widow).
Co jest powaznego w tym, jak dorosly facet wola 15-latka na pomoc?... nazywajac go przy tym jakas marka bielizny. Żałosne xd

użytkownik usunięty
R0rschach

To dobrze, że nie jesteś statyczny.
Warto się ruszać. Ruch to zdrowie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
R0rschach

Powiało elokwencją.

Dzieki, ciuliku

użytkownik usunięty
R0rschach

Ironii też nie łapiesz.
Spadłeś na główkę w żłobku?

R0rschach

Spóźniłeś się, bo ja to wszystko wiem. Szkoda mi cię

juchacz17

Wszystkie fanboye oglądają kamerki?

R0rschach

Nic nie oglądałem, po prostu poprosiłem kogoś, żeby mi zaspoilerował cały fillm, żeby się później nie zawieść, przez takie szuje jak ty ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
R0rschach

Pier*olisz jedynie ty. Swoim brakiem mózgu, kultury i szacunku do innych pokazujesz, że nie warto z tobą rozmawiać

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
R0rschach

Narka, cześć

ocenił(a) film na 9
R0rschach

no i co z tego, ze marvel robi bajeczki? przynajmniej robi to dobrze, w przeciwieństwie do dc, których 'mroczne' filmy 'nie dla dzieci' sa w większości klapą (może wyłączając batmana z Christianem Bale'm) ... na marginesie nie jestem wielka fanka superbohaterskich produkcji, ale wole ogladac 'dziecinnego' marvela, niż 'powazne' dc...

użytkownik usunięty
Filmomania_filmweb

Bo nie masz gustu
Proste.

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak wielkim idiotą trzeba być, by wyzywać od bezguścia kogoś, kto ma inną opinię i jeszcze wyraża ją w sposób cywilizowany. Pewnie jest tylko jedmo wytłumaczenie:

Nie masz mózgu.
Proste.

ocenił(a) film na 9

to twój jedyny argument..? jak powiedział ktoś madry ''o gustach się nie dyskutuje'' i ja się z tym zgadzam. jeśli lubisz marvela - oglądasz marvela, jeśli dc oglądasz dc, bez zbędnego obrazania przypadkowych ludzi, którzy lubia cos innego... a w ostatnim czasie (niektórzy może zgrzytają zebami kiedy to slysza) marvel robi dużo lepsze filmy w swojej kategorii, lepiej buduje swoje uniwersum..
i to jest proste..

ocenił(a) film na 8
juchacz17

"fanboy marvela" - a czytałeś choć jeden komiks ?

Kadex

Czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Rozumiem, że teraz będziesz oceniał, czy jestem fanem czy nie

ocenił(a) film na 8
juchacz17

Jesteś raczej fanem filmów.

Kadex

Marvel Cinematic Universe, w skrócie MCU :)

ocenił(a) film na 8
juchacz17

Bardzo dziwne że pojawia się tyle osób które po raz pierwszy słyszą o tych bohaterach i już rzucają się na ich filmy. Podobnie było z pierwszym Iron Manem.

Kadex

Oglądam MCU od 8 lat, czyli od premiery Iron Mana, wiem trochę o poszczególnych postaciach i wiem, co się działo mniej więcej w komiksach, jeśli chodzi o daną część filmu

juchacz17

Jaka ciula o.o

ocenił(a) film na 8
lokimojboze

NIe ucz ojca dzieci robić.

ocenił(a) film na 9
villa23

serioulsly, dude? ;)

lokimojboze

*seriously

ocenił(a) film na 9
R0rschach

O, dzięki za poprawkę :) Jesteś prawdziwym orłem angoli ;)

lokimojboze

Dzieki p!zd0

ocenił(a) film na 9
R0rschach

Ja Ciebie też pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10

Biorąc pod uwagę wszystkie recenzje aktualnie dostępne? Panie i Panowie, mamy najlepszy film Marvela.


Dodatkowo Holland zrobił rewelacyjną robotę jako Spidey.

Can't wait!!

Mateyey

czytałem to samo o Deadpoolu ze film bdb a dostalem kaszane...

ocenił(a) film na 9
Freddie

Widać po prostu nie trafił w twój gust, jednak ogólna opinia jest inna.

Freddie

100% racji Deadpool to słaby film z racji małego budżetu i słabej obsady. Po zimowym jestem przekonany że to będzie najlepszy film komiksowy!!!

pierdolamento

Ze względu na większy budżet?
Proszę państwa, mamy tu znaffcę.

ocenił(a) film na 8
Mateyey

Skąd wiesz jaką zrobił robotę zobaczyłeś go na 3 sec. i sie jarasz jak dzieciak.

ocenił(a) film na 9
villa23

Dostaliśmy genialnego Spidermana, potwierdzam.

ocenił(a) film na 10
aadrienne

Widzę, że oglądałaś. Możesz coś więcej napisać? Bez spoilerowo, oczywiście. ;)

ocenił(a) film na 9
paula0fm

Film świetny, miałam bardzo wysokie oczekiwania i totalnie się nie zawiodłam. Przez pół filmu zbierałam szczękę z podłogi, dla kogoś kto siedzi w Marvelu to jest jedna wielka emocjonalna bomba. ;)
Bardzo dynamiczny, nie idzie się nudzić. Jak masz jakieś bardziej szczegółowe pytania to chętnie odpowiem. :d

ocenił(a) film na 9
aadrienne

Czy Baron Zemo granyprzez Daniela Bruhl'a ma jakąś większą rolę w filmie czy pojawia się tylko epizodycznie?

ocenił(a) film na 9
kiadimundi

Jego postać odgrywa dużą rolę w filmie, nawet bardzo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones