PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94864}

Xena: wojownicza księżniczka

Xena: Warrior Princess
6,3 26 107
ocen
6,3 10 1 26107
Xena: wojownicza księżniczka
powrót do forum serialu Xena: wojownicza księżniczka

Wspaniała fabuła, udźwiękowienie i efekty specjalne, a do tego barwne postacie. Piękna Xena i Gabrielle, zagrane przez niebywale piękne i utalentowane aktorki. Nic dodać, nic ująć 10/10!

ocenił(a) serial na 10
Bugmenot2

Witam! Zgadzam sie z ta opinia w 100 % ! Nie jestem juz nastolatkiem a ogladanie Seriali ,,Xena Warrior Princess'' oraz ,,Hercules The Legendary Journeys'' sprawia mi wielka przyjemnosc. Genialnie zagrane, zabawne dialogi plus swietny Soundtrack - czego trzeba wiecej? Mam nagrany komplet Sezonow i co roku regularnie wracam do tych tytulow. Wlasnie sie dowiedzialem ze w grudniu dostane w prezencie te dwie Kompletne Serie na Dvd / w oryginale, bo w Polsce niestety sie to nie ukazalo w sprzedazy /. Moje ulubione postacie z obu serii to : Xena, Gabriela, Joxer, niesamowita Callisto, genialny Salmoneus, swietny Autolycus, Jolaos, Herkules, zabawny Handlarz uliczny Falafel, Ares i Boska Afrodyta. Lubie tez kilka innych postaci ktore pojawily sie tylko w epizodach. Bardzo podobaly mi sie te ,,wspolczesne'' odcinki w obu Seriach. Te obrazy posiadaja w sobie wielka Magie, wzruszaja i bawia - dorastalem ogladajac te Seriale i zaluje ze skonczyly sie na 6-ciu Sezonach. Pozdrawiam wszystkich Fanow ,,Xeny'' i ,,Herkulesa''!

ocenił(a) serial na 10
alien1369

Popieram w całej rozciągłości!:)

Bugmenot2

Co do efektów specjalnych to obecnie wyglądają kiczowato- Choć zgodzę się co do fabuły i postaci .

ocenił(a) serial na 10
Bugmenot2

Zgadzam się!

Fighting_girl

Szkoda jednak że nie powstał reboot serialu ): .

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Ale czy potrafiliby teraz oddać tamten klimat? Szczerze mówiąc wątpię

Fighting_girl

Gdyby nad całością czuwali Robert Tapert i Sam Raimi to o klimat byłbym spokojny :) .

ocenił(a) serial na 10
Bugmenot2

Poczatek...

Witam! Od kilkunastu dni ogladam : ,,Xena Warrior Princess'' (Sezon 1 mam juz zaliczony). Cieszy mnie, ze ponownie pojawily sie tam postacie ( z ,,Hercules The Legendary Journeys'') Herkulesa, Iolaosa, Salmoniusa, Autolicusa, Callisto, Afrodyty, Joxera oraz Aresa a jeszcze tyle przede mna. To juz moje drugie kompletne ,,spotkanie'' z Serialem - rowno rok temu zaliczylem wszystkie Sezony. Dostrzegam to, ze nie wszystkie odcinki sa idealne ale nadal z ogromna przyjemnoscia ogladam ta Produkcje. Za kazdym razem dostrzegam cos, co mi umknelo poprzednio. Muzyka z Serialu jest wspaniala - mam nagrany 8-plytowy Soundtrack i slucham go teraz codziennie. Caly czas za mna ,,chodzi'' Utwor : ,,Dancin' In The Moonlight'' ktory wykonuje Ted Raimi (Jace - brat Joxera). Drugi to : ,,Burial'' w wykonaniu Lucy Lawless (Xena) - Genialny!

Pozdrowienia dla wszystkich Fanow Herk'a i Xeny!

ocenił(a) serial na 10
Bugmenot2

Koniec...

Zaliczylem 6 Sezonow ,,Xena Warrior Princess'' i czuje wielki niedosyt. Byly w tym komplecie epizody slabsze ale przewaznie ogladanie wiekszosci odcinkow sprawilo mi wielka przyjemnosc. Lucy Lawless w roli Meg i Leah jest genialna! A Michael Hurst (Nigel) w roli reportera Tv. po prostu powala. Aktorzy Robert Trebor (Salmoneus) i Hudson Leick (Callisto) to juz dla mnie (w swoich rolach) gorna polka . Ted Raimi (Joxer) byl bardzo zabawny a jego piosenka ,,Joxer The Mighty'' Szczegolnie (Bordello Version) - warto zobaczyc! Mysle, ze sila napedowa wszystkich Sezonow byly (oprocz Xeny i Gabrielle) postacie które wystepowaly tam ,,goscinnie'' czyli : Afrodyta, Salmoneus, Autolycus, Callisto, Joxer, Ares, Jolaos i Hercules. Identyczna sytuacja jest ze wszystkimi Sezonami ,,Hercules The Legendary Journeys''. Mimo niedoskonalosci oba Seriale sa u mnie Numerem 1 i tak juz zostanie. Nie moge sie doczekac az ukaze sie to na plytach Blu-Ray. Musze tez wspomniec o Sciezce dzwiekowej Seriali - bardzo podobaja mi sie utwory z plyt ,,The Bitter Suite - A Musical Odyssey'' i ,,Lyre, Lyre, Hearts On Fire'' - swietna Muzyka! Wczoraj mialem okazje obejrzec odcinek Xeny z oryginalnej plyty Dvd na 60 calowym Telewizorze (w komplecie z Kinem Domowym) - szczeka mi opadla! Dotychczas ogladalem to na 32 calowym Tv. i wydawalo mi sie, ze nic mnie już nie zaskoczy - a jednak...! Zauwazylem ze ogladajac odcinki Xeny nadawane na roznych Stacjach Tv. roznia sie one tlumaczeniem - co Lektor to inaczej. Starsze Emisje mialy zabawniejsze Teksty np. w jednym z odcinkow bylo ,,...czy to tu jest mecz Tysonusa''?...'' a w nowszym tlumaczeniu Lektor mowi cos zupelnie innego - szkoda. Do obejrzenia ostatniego, dwuczesciowego odcinka
,, A Friend in Need'' podchodzilem okolo tygodnia, tak jak rok temu kiedy pierwszy raz ogladalem komplet odcinkow.
Swiadomosc ze Xena ginie i to juz ostatni odcinek Serialu jest przygnebiajaca. Pocieszajace dla mnie jest to, ze
nastepnym razem bede oba Seriale ogladal na wielkim ekranie Tv. a nie na 32-ce. - a to juz zupelnie inna Bajka
jesli chodzi o odbior obrazu.

Pozdrawiam wszystkich Fanow Xeny i Hercules'a!

ocenił(a) serial na 9
Bugmenot2

Nie ukrywam, że dla mnie to też jeden z ulubionych seriali

smok_jerzy

Reboot oznaczałby kiczowaty śmieć uwierzcie mi nie chcielibyście tego. Obejrzyjcie sobie serial Ash vs Evil Dead gdzie Ci wszyscy aktorzy nadal razem występują.

Xeną zawsze będzie Lucy Lawless a tego kiczowatego klimatu nic nie podrobi.

Patrząc na reboty, remaki to nie dziękuję.

ChubakaCieLubi

Tylko właśnie Xena już była kiczowata i obecnie ciężko się ją ogląda,gdyby reboot nie by takim miszmaszem to jak chętnie reboot był obejrzał :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

sam jestes kiczowaty koles :D

Metalowiec28

Łał co za odpowiedz na temat serialu ;) - I tak serial jest kiczowaty i nie mówię że to źle bo takie były lata 90-te i to pasowało wtedy, dzisiaj gdyby zrobili reboot w takim klimacie śmiem twierdzić nie przetrwał by tyle sezonów :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

nie ma w nim nic kiczowatego jest swietny obecnie by przetrwal duzo wiecej niz wiekszosc obecnych sredniaczków

Metalowiec28

:) Proszę cie wystarczy spojrzeć na walki, fruwająca Xena niczym ninja tak obecnie zwyczajne nie robi się już scen walk ;)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

bo nikt tak nie umie i to nie jest kiczowate tylko bardzo dobre ;p

Metalowiec28

:D Tak teraz zwyczajnie nie robi się sceny walk - Niestety sceny walk Xeny są nie rzadko porównując do obecny seriali kiczowate :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

sam jestes kiczowaty i przestan o tym pier...dol..ic

Metalowiec28

Człowieczku oglądałeś w klimatach mitologi cokolwiek innego po za Xeną? ;) - Bo po twoim bronieniu scen walk z Xeny śmiem twierdzić że nie ;)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

a tb o co chodzi bo nwm ogladalem wiele filmow i kilka serial o starozytnosci i sie dobrze na tym znam

Metalowiec28

To obejrzyj sobie serial Spartakus w którym to też występuje Lucy a nie ma scena akcji rodem z kina wuxia, bo zwyczajne takie sceny walk nijak nie pasują do serialu o tej tematyce ;)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

ogladalem i nwm o co ci chodzi z tymi walkami napisz to bardziej zrozumiale moze z przykladami

Metalowiec28

A chociażby tutaj latanie Xeny w powietrzu ;) - https://www.youtube.com/watch?v=PVEU7sBXNH4 - Takie wyczyny to w kinie wuxia są zrozumiałe ale nie w mitologi greckie na której niby opiera się serial.

ocenił(a) serial na 10
buterfly

to nie latanie tylko wysokie skoki czasem byly takie momenty ze wygladalo jak by leciala ale to rzadko po2 toserial fantasy a nie tylko przygodowo starozytny ;p

Metalowiec28

Wyglądało to w mojej zdaniu komiczne jakby fruwała w powietrzu, ta samo wyskoki i kopniaki z nad ziemi ;) - Było to też pokazane w tym filmiku :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

kopniaki i wyskoki to nic komicznego masz bol dupy ze ty tak nie umiesz ale oni tak potrafili

Metalowiec28

;D Ale zdajesz sobie że to zaprzecza prawą fizyki, pokaż mi kogokolwiek kto potrafi podnosić się nad ziemią ;)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

ale walic fizyke to nie jest film naukowy tylko fantasy

Metalowiec28

Np. Wiedźmin to też serial fantasy a podczas walk nie unoszą się w powietrzu ;)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

bo nie umia tak to zalezy od poziomu serialu ;p

Metalowiec28

Dobrze zauważyłeś zależy od poziomu serialu ;) I chociaż sam serial Wiedźmin nie powala to sceny walk akurat są na zdecydowanie wyższy poziomie.

ocenił(a) serial na 10
buterfly

nie ogladalem zbyt duzo tg ale nie sa z tg co widzialem ;p

Metalowiec28

; Owszem są i to widać na pierwszy rzut oka już w zwiastunach, gdybyś trochę więcej obejrzał podobnych seriali fantasy to byś zauważył różnice ;).

ocenił(a) serial na 10
buterfly

taki wiedzmin nie pokonal by ani Herka ani Xene ;p

Metalowiec28

;P Pokonałbym ich obu - I to bez latania w powietrzu ;D

ocenił(a) serial na 10
buterfly

ahahahaha gowno prawda sama Xena by go lajtowo sklepala co dopiero Herk

Metalowiec28

Haaaaaaaaa tak zapewne fruwająca Xena i jej sceny walk są przez to tak odrealnione jak to tylko możliwe że ona nikogo tam nie sklepała ;D

ocenił(a) serial na 10
buterfly

osle to nie fruwanie i ona nie potrzebuje byc w powietrzu by tg wiedzminka pokonac ;p

Metalowiec28

Oczywiście bo unoszenie się nad ziemią to już fantastyka ;) - A Wiedzmin ma styl bardziej na serio przez co właśnie dlatego jest lepszym serialem. 

ocenił(a) serial na 10
buterfly

ahahaha nie jest lepszym po 2 ona sie nie unosi tylko skacze nikt z was itg wiedzminkowego serialu tak nie umie

Metalowiec28

Skacze w powietrzu :) Wiedźmin nie unosi się w powietrzu bo on ma swój własny styl walk :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

to niech se ma ale dostal by wycisk nawet np od Jolaosa co dopiero od herka

ocenił(a) serial na 10
buterfly

i co ze ma i tak by przegral nawet z Iolaosem a co dopiero z Xena czy Herculesem

Metalowiec28

Ewidentnie oglądaliśmy inne seriale -To jak leją się faceci wieje udawaniem na kilometr i to widać w tym filmu co ci wysłałem ;)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

nwm o jaki film ci chodzi ale udawane to jest w wiedzminku

Metalowiec28

To nie Wiedźmin unosi się w walkach w powietrzu ;D

ocenił(a) serial na 10
buterfly

bo nie umie ma za maly mozdzek :D

Metalowiec28

:D Bo nie musi - I tak wszystkich rozwala :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

chyba tylko w tej bajce ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones