PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34327}

Lśnienie

The Shining
7,0 4 095
ocen
7,0 10 1 4095
6,7 3
oceny krytyków
Lśnienie
powrót do forum serialu Lśnienie

A ja wolę tę wersję. Jak dla mnie lepiej oddaje Kinga i jego książkę niż reżyseria wielkiego mistrza(dla niektórych) S.Kubricka

ocenił(a) serial na 6
ladyarwena

No masz argumenty - słabi telewizyjni aktorzy, a klimat bardziej familijny niż horrorowy. Uwielbiam książke Kinga, ale nie potrzebuję mieć jej wiernej adaptacji.

Messalina

Odpowiadam na post Messaliny, ale nawiązuję do całej dyskusji "porównawczej" - porównanie serialu i filmu na blogu, który obserwuję: http://www.myslinieoswojone.pl/2018/01/82-obejrzaam-miniserial-lsnienie-king.htm l

Mi serial się podobał. Film zresztą też :) Serial żywcem z książki, film - jak to Kubrick. Ale oba godne uwagi.

ocenił(a) serial na 7
Messalina

tylko kobieta moze sie kryc pod tego typu bzdurami

Messalina

Nie rozumie się filmu, co? Fascynujące, że z książki, która była raczej literaturą rozrywkową acz fakt, zacną, można było tak ją przerobić by stała się czymś w rodzaju traktatu o ludzkości. O szaleństwach i pragnieniach ludzkości ( Jack ), o małej, pokojowej acz pustej stabilizacji ( Wendy ), o pokoleniach, które nie pójdą w ślady ojców tylko szukają innych rozwiązań ( Danny )? Już samo wymyślenie dla filmu labiryntu powinno dawać do myślenia. Czym są wobec tego ożywione żywopłoty?

ocenił(a) serial na 7
Messalina

Jest to dokładna ekranizacja i ma swój urok. Ja lubię i to, i Kubricka (świetny film!), i książkę, i co mi kto zrobi xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones