PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039681}

Żyć 100 lat: Tajemnice niebieskich stref

Live to 100: Secrets of the Blue Zones
7,3 963
oceny
7,3 10 1 963
Żyć 100 lat: Tajemnice niebieskich stref
powrót do forum serialu Żyć 100 lat: Tajemnice niebieskich stref

Gościu nie zauważył podstawowej przyczyny długiego żywota bohaterów. Wszystkie 6 miejsc które pokazuje to albo wyspy albo miejsca otoczone z prawie każdej strony wodą, ledwo połączone z lądem jak np to Nicoya w Costa Rica. Kyra Hoffman w książce „Jod” z wieloma lekarzami, naukowcami, specjalistami udowodnili, że jedyny powód, dla którego ludzie w pewnych częściach swiata żyją dłużej to duża zawartość jodu w pożywieniu, jodu w ziemii na której uprawiają warzywa czy owoce. Facet w ogóle nie poruszył tego tematu! Tak samo brak informacji o tym czy dany kraj ma ziemie bogate w bor (brak u seniorów wtedy osteoporozy, artretyzmu gdzie np na Madagaskarze go plaga bo nie ma tam boru praktycznie wcale) również wielu innych informacji zabrakło. Program zrobiony powierzchownie, nie dający prawdziwych odpowiedzi na długie życie.

Voe1

Bardzo podoba mi się ten komentarz :) Jeśli to nawet nie jest główna przyczyna, to na milion procent ma to równiez ogromne znaczenie. Ale serial/program ogólnie dla mnie spoko. Wdrożenie tego co pokazał dla wielu osób to już będzie zauważalna zmiana.

Voe1

Program dał prawdziwy odpowiedzi. Być może nie dał wszystkich więc nie wiem czemu tak generalizujesz. Prawda jest taka że nawet gdybyś pojechał do tak wspaniałych miejsc ale z zamkniętą głową i zestresowany, nie umiejący zawiązywać relacji międzyludzkich i żyć w społecznościach to i tak zdechniesz. Żadna cudowna dieta i suplementacja nam nie pomogą .

Voe1

Poczytaj sobie, co tak naprawdę jedzą na Okinawie: wieprzowina! I to, o dziwo, fakt ogólnie znany i nie wiadomo dlaczego pominięty w tym dokumencie. https://medium.com/japonica-publication/what-western-writers-wont-tell-you-about -the-real-okinawan-diet-d3532ee991c1

rafal_bigda

Blue zone na Okinawie zanika przez Amerykanów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones