PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30709}

Martwe zło

The Evil Dead
6,7 39 394
oceny
6,7 10 1 39394
6,6 23
oceny krytyków
Martwe zło
powrót do forum filmu Martwe zło

Niesamowity klimat.

ocenił(a) film na 8

Film ma rewelacyjny klimat i jeszcze ta muzyka, coś pięknego.
Takie horrory powinni teraz robić, a nie bezsensowne siekanki pozbawione klimatu.
Podsumowując, znakomity horror w starym dobrym stylu. Trzeszczace drzwi, kapiąca woda i
przerażająca muzyka w tle.

ocenił(a) film na 7
sss_111

o widzę kolega oglądał ;)
co do filmu masz rację.
ale nikt już tak treściwych filmów nie robi jakie powstawały do lat 90.
czemu? wtenczas grafika komputerowa nie była aż tak zaawansowana to dbano o fabułę, teraz jest na odwrót ;(

ocenił(a) film na 8
settokaiba

Dokładnie, kiedyś zależało twórcom na fabułle i aby zrobić dobry film, który stanie się właśnie takim klasykiem jak evil dead . Teraz już niestety chodzi tylko o kasę i efekty specjalne, które zbyt bardzo przeważają w dzisiejszych czasach.

ocenił(a) film na 7
sss_111

dla mnie dobry przykład miał Batman - choć pewnie zaraz mnie tu zabiją za to słowa ;)
ale Batman Burtona a Batman Nolana to niebo a ziemia. wgl nie czuję klimatu nowego Batmana.
Jego pojazdów, wrogów i wgl jego całej postaci.

ocenił(a) film na 8
settokaiba

Rozumiem. Widzę ze tak jak ja nie cierpisz remakow;)
Ja osobiście batmana nie oglądałem, bo nie lubię, ale z pewnością stary jest lepszy niż nowy.

ocenił(a) film na 7
sss_111

bo ten Nolana to nie konkretnie remake tylko.... ah zapomniałem słowa.
jego swoista wizja. dlatego postacie odbiegają od oryg i także pojazdy.
tutaj jest tumbler taki czołg, gdzie normalnie Batman jeździł batmobilem który stał się jego ikoną.
a jak zobaczyłem batplane to masakra. niczym statki z crysisa którymi kosmici latali ;)

ocenił(a) film na 8
settokaiba

Heh masakra. Ja też się zawsze wkurzam jak oglądam jakąś nową wersję filmu, który bardzo lubię.
Nie mają już pomysłów na nic nowego i wracają do starych sukcesów, myśląc, że je powtórzą. Są jednak w wielkim błędzie.

sss_111

Niestety kolego ale ten film też jest bezsensowną siekanką. Mało tego z bardzo słabą grą aktorską i debilizmem scenariusza i postaci który przekracza wszelkie normy. Może i ma jakiś tam klimat ale bardziej komediowy. Podczas scen walki z potworami niejednokrotnie sie oplułem a czoło mam spuchnięte od facepalmów. Niestety. Stary film ale bardzo słaby. W porównaniu do np "Coś" wręcz żenujący. ANI troche nie straszny. Gdyby dali inną muzykę swietnie wyszłaby im czarna komedia. A tak wyszedł szit. Może w wieku 7lat bym sie przestraszył i tak samo pewnie Wy z sentymentu do dziecięcego strachu stawiacie tak nieobiektywne zawyżone oceny.
PS. jestem fanem gatunku więc bardzo często podobają mi się nawet horrory o niskich ocenach (5-6) ale ten film jest nie do przeskoczenia. W połowie musialem przerwać oglądanie.

ocenił(a) film na 8
zonkia

W pewnych kwestiach się z Tobą zgadzam, choć w nie wszystkich, ale masz racje mam do tego filmu wielki sentyment i bardzo szanuję te klimaty lat 80-tych. Wiadomo że dziś by sie taki film nie przyjął ale to właśnie dlatego jest taki dobry i niepowtarzalny w swoim gatunku, zero głupich animacji i innych komputerowych fantazji czego nie cierpię w dzisiejszych czasach. Po prostu wolę horrory i klimaty starszych lat;) ale to już kwestia gustu. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
sss_111

Oglądałem to w nocy,sam i przy zgaszonym świetle. Spełniłem właściwie wszystkie warunki aby poczuć klimat,a resztą miał zająć się twórcy tego filmu. Gdzie popełniłem błąd ?

ocenił(a) film na 8
RAC_79

Nie koniecznie popełniłeś jakiś błąd. Może po prostu masz inny gust jeśli chodzi o ten gatunek i Martwe zło cię nie urzekło.

ocenił(a) film na 4
sss_111

To takie pytanie było raczej prześmiewcze. Ogólnie lubię horrory,ale no tutaj nic właściwie mnie nie urzekło. Zero jakiegoś elementu fabularnego,który by mnie wciągnął.Całkowita sieczka,flaki,krew niezbyt mi się podobają i gdyby nie to,że film w pewnych środowiskach uchodzi za klasykę dałbym 3. Szczerze powiem,że wychodzę też założenia,że taki filmy (kupa krewi itp) są przeznaczone już wyłącznie dla sympatyków i fanów.

ocenił(a) film na 10
sss_111

Bo najbardziej straszy to czego nie widać, to wtedy nasza wyobraźnia podpowiada nam najbardziej niestworzone rzeczy. Film to arcydzieło w swoim gatunku, wiele wdrożonych w nim pomysłów, ujęć itp. zostało później wykorzystanych w innych horrorach.
Jeśli porównać włożony skromy budżet do realizacji tego filmu do osiągniętego efektu, to jest to naprawdę arcydzieło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones