PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30710}

Martwe zło 2

Evil Dead II
7,2 29 111
ocen
7,2 10 1 29111
7,4 16
ocen krytyków
Martwe zło 2
powrót do forum filmu Martwe zło 2

jest duzo filmow znacznie lepszych ktore maja nizsze oceny, i ja sie pytam gdzie tu subiektywna ocena ?
skoro filmowi takiemu jak martwe zlo potraficie dac prawie 8, a jakakolwiek krytyke rownacie z ziemia, to wy chyba macie klapki na oczach !

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

ahh widze ze miedzy mna a toba jest przepasc ewolucyjna, szkoda nawet komentowac

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Shanks1337

Popatrz sobie na średnie np Władcy Pierścieni, Braveheart czy innego Pulp Fiction - ja nie rozumiem jak one mogą być aż tak wysoko. I co z tego?

jasiu15

wiesz ja nie chce tego filmu zhejtowac, ale uwazam ze wiele ludzi ocenia ten film tak wysoko bo mysla ze jak go ocenia slabo to sie ich za idiotow uzna,
mnie np. dziwi dlaczego takiej sytuacji nie ma z boratem, bo po tym filmie kazdy sobie jezdzi jak chce i nikt go za to nie wini, a na dead evil jedno zle slowo i juz brodzisz w gownie po pas

ocenił(a) film na 9
Shanks1337

Widzisz, tak to jest, to jest film naprawdę kultowy (choc nie cierpię tego słowa) i fanboje często dają się ponieść emocjom. A co do tego, że ludzie boją się, że ktoś ich uzna za idiotów jak słabo ocenią - akurat w przypadku Evil Dead chyba ta zasada nie działa. Mogą co najwyżej zostać uznani za takich, co nie lubią horrorów. Taka zasada działa moim zdaniem w przypadku np Pulp FIction.

jasiu15

no, milo mi ze sie rozumiemy :)

Shanks1337

W swojej kategorii to jest jeden z lepszy filmów wręcz kultowy i chyba za późno się urodziłeś żeby to zrozumieć.
A co do filmów gorzej ocenianych tzw lepszych twoim zdaniem cóż są gusta i guściki chyba ze jesteś despota i to ci nie pasuje i ma być tak jak ty tak chcesz , a jak to przepraszam nie było rozmowy.
Chyba ci chodziło o obiektywną ocenę z resztą jak z tobą można rozmawiać skoro nie znasz znaczenia wyrazów.

ocenił(a) film na 5
kadim_filmweb

sluchaj mam tego dosyc

Shanks1337

właśnie tu nie chodzi o ocenę subiektywną kolego:) -na szczęście:). Taką mozesz sobie napisac w tytule wypowiedzi

ocenił(a) film na 7
Shanks1337

Martwe zło jest filmem wyjątkowym z wielu względów. Nie mam zamiaru hejtować Twoich wypowiedzi i tłumaczyć Ci dlaczego ten film zasługuje na te trochę ponad 7... to nie Madagaskar, Klik i robisz co chcesz (jeżeli Ty temu filmowi dajesz 10 - to dyskusja nie ma sensu... :D), czy też inne bajeczki, które preferujesz. Pozdrawiam.

sebooonio

a to twierdzisz ze nie bajeczka ? a prawda co do oceny jest taka ze dla wielu jest to sentyment z czasow vhs'ow

ocenił(a) film na 7
Shanks1337

W zasadzie masz sporo racji. Za dziesięć lat będziesz pisał w podobnym sentymentalnym tonie o Madagaskarze i innych, tak jak my teraz o Martwym Źle :D

sebooonio

Martwym Źle? Serio? xD Martwym Złu;)

Shanks1337

http://www.youtube.com/watch?v=kE6cnd5NJ94 <- obejrzyj. W pełni podzielam zdanie tego pana, "Martwe zło 2" zaś uważam za obiektywnie rewelacyjny film. Sentyment mam do różnych filmów - w tym do takich gniotów jak "Piąty element" czy filmowy "Upiór w operze" - ale tylko ze względu na to ocenę zawyżam najwyżej o jedną gwiazdkę. I skoro już o tym mowa, "Pulp Fiction" to jeden z najlepszych filmów, jakie w życiu widziałem - i tak, wiem, że ty nic o nim nie pisałeś tylko jasiu15, ale z osobą, która podaje filmy Tarantina jako przykład złych, przereklamowanych filmów, dyskutować nie ma co, bo i tak nie zrozumie a na zakończenie jeszcze mnie pewnie od gimbusów zwyzywa.

ponder

wiesz ja ogolnie jestem fanem kina Tarantino bo jes dos unikalne, zapewne takie tez bylo martwe zlo w swoim czasie, a odnosnie jeszcze Tarantino bardzo lubie u niego nawiazania do roznych filmow czy literatury, jak i inspiracje wsochdem, tak jak w Kill Bill'u,

Shanks1337

Unikalnym film być nie przestaje. Nie można zjeżdżać dzieła na podstawie tego, ile filmów z niego zrzynało (zarówno w przypadku Raimiego zresztą, jak i w przypadku Tarantina ten ostatni wynik jest ogromny) ;)

Shanks1337

Nie zrozumiesz. Może za prosty jesteś!

ocenił(a) film na 7
Shanks1337

Wystarczy spojrzec w twe oceny, trolluchu.

GI Joe 10/10, Click 10/10... szkoda wymeiniac

ocenił(a) film na 10
shamar

he no dokładnie sam rozdaje same 10 prawie i zawyża oceny przeciętnych filmów :d to jest klasyka jeden z lepszych w swoim gatunku i ciekawy fabularnie. Oglądałem dziesiątk irazy

ocenił(a) film na 9
shamar

I to wiele wyjaśnia..
A film jest świetny, praca kamery, klimat, szaleństwo Asha. Ash sam w sobie jest wybitny ma problem to trzeba go rozwiazać, walczy o przetrwanie jak mało kto. Efekty może nie urywają dupy ale moją swój urok. film trwa 90 minut a tyle sie dzieje, nie ma czasu na oddech, filmy akcji moga mu tego pozazdrościć. Dla mnie nie ma lepszego filmu do ogladania z kumplami przy piwku. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Shanks1337

Kwintesencja czarnego humoru,świetne pomysły,nie przewidywalny,KULTOWY.

ocenił(a) film na 10
Shanks1337

Właśnie! Jakim cudem tylko 7.4!? Powinno być 10.0! :)))

ocenił(a) film na 1
ligoo

Chyba 1.0

daniinter

Jakieś argumenty? :D

ocenił(a) film na 5
_Zero_

tak a co

ocenił(a) film na 10
Shanks1337

Według mnie zwrot "obiektywna ocena" to oksymoron, a zatem wszystkie oceny tutaj są raczej subiektywne. A skoro wielu ludziom ten film się podoba i cenią go bardziej niż powiedzmy głębokie arcydzieła filmografii pakistańskiej to właśnie stąd taka, a nie inna średnia.

ocenił(a) film na 9
Shanks1337

Film ma wysoką ocenę na każdym portalu filmowym, zwłaszcza na zagranicznych,
bo w swoim gatunku jest jednym z najlepszych filmów.
Jest doskonałym pastiszem.
Świetna rola głównego bohatera (rola życia).
Jest jednym z najlepszych filmów jako połączenie horroru z humorem obok
Powrót żywych trupów 1985, Martwica mózgu 1992, Armia ciemności 1993.
Poza tym seria Evil dead przecież to jedna z najlepszych serii horrorów obok
Obcy, Piątek 13, halloween, Koszmar z ulicy wiązów czy
trylogii Romero o żywych trupach (Noc 68, Świt 78,Dzień 85).
Na imdb Evil dead ma 7,8 więc to nie przypadek. Wysoko jest ceniony na całym świecie.

ocenił(a) film na 5
returner

do czego pijesz

ocenił(a) film na 10
Shanks1337

Dla mnie o prostu jest to film do którego często wracam. Jest równie dobry co lot nad kukułczym gniazdem Z TYM że MZ.2 to Komedia-horror a Lot to dramat. Ten pierwszy bawi parodią a drugi szuka sensu życia. Mimo to oba to arcydzieła bo oba bawią ale w innych zakresach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones