PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803179}

Lighthouse

The Lighthouse
7,5 64 224
oceny
7,5 10 1 64224
8,1 52
oceny krytyków
Lighthouse
powrót do forum filmu Lighthouse
znawcawszystkiego

Żeby się poczuć lepszym od tych, którym się nie spodobał. Ten film i tak był lepszy niż Roma.

ocenił(a) film na 8
niunia123_filmweb

'Poczuc sie lepszym', lol, nie wiem ktora wypowiedz jest bardziej zabawna, autora tematu czy twoja. W jednym tylko moge sie zgodzic - film zdecydowanie lepszy od Romy ;)

miko1980

Nie zsikaj się z tego śmiechu. Pokazujesz właśnie, że miałam rację w swoim komentarzu.

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 10
znawcawszystkiego

A w jakim celu ty żyjesz? No właśnie. Po nic.

Alfred_Hugecock

Rodzimy się tylko w jednym celu, aby przedłużyć istnienie gatunku, pomijam tu bardzo nieliczne jednostki, które coś wnoszą wartościowego dla całej ludzkości.

ocenił(a) film na 10
znawcawszystkiego

To jak widzę po twojej reakcji na Lighthouse, nie zaliczasz się do tych nielicznych jednostek które coś wnoszą wartościowego.

Alfred_Hugecock

To cudownie, że po tylu latach życia, w końcu spotkałem jakąś wybitną i wyjątkową osobę, która urodziła się po coś więcej niż przedłużenie gatunku, więc opowiadaj, pochwal się, a ja będę bić brawa i podziwiać.

ocenił(a) film na 10
znawcawszystkiego

Tu chodzi o twoją impertynencję. Tobie film się nie spodobał, ok, ale pisanie o tym, jaki to gniot i w jakim celu go oglądać, to nieporozumienie. Ale dobra, zostawmy to. Nie będziemy bić piany o film czy gust.

ocenił(a) film na 9
znawcawszystkiego

O mój boże chłopie dorośnij bo wywody zagubionego 15 latka były fajne w 2010

ocenił(a) film na 8
znawcawszystkiego

Gniot może nie, ale jest przerost formy nad treścią. Rewelacyjne ujęcia, oświetlenie, gra aktorska, charakteryzacja,scenografia. No ale ta warstwa metaforyczna to... Jakieś ciasto typu keks z PRL. Nic specjalnego.

Ten pseudoprometeizm to po prostu żal. Kompletnie nietrafione. Jakby autor nie wiedział o co chodzi w postaci Prometeusza/Lucyfera.

ocenił(a) film na 2
znawcawszystkiego

Dobrze to coś określiłeś. Ten film to kosmiczny bełkot.Ja nie jestem taki wyrozumiały jak Ty .Daję 2.
pozdro

ocenił(a) film na 2
ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
znawcawszystkiego

Po to aby odpowiedzieć na twój prowokujący komentarz, którym próbujesz skupić na siebie uwagę, ponieważ nie umiałbyś tego zrobić w inny sposób.

ocenił(a) film na 9
znawcawszystkiego

Można obejrzeć bo to uczta dla kinomaniaka. Fantastyczny klimat, gra aktorska, ciekawe kadry, piękne dialogi, a w tle są jeszcze ciekawe motywy filozoficzne. Nie wiem dlaczego każdy "dziwny" film który odchodzi swoją konwencją od tego co mamy teraz w masowych ilościach od razu dostaje miano "pseudointelektualnego", jeśli już to nazwij go chociaż "pseudoartystycznym" bo film nie sili się by zadawać odbiorcom jakieś wielkie filozoficzne pytania czy nie stara się udowodnić jakie to wielkie przesłanie niesie. To bardziej uczta dla ludzi lubujących się w szeroko pojętym artyzmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones