PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706209}

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Captain America: Civil War
7,5 182 525
ocen
7,5 10 1 182525
7,5 36
ocen krytyków
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Spekulujemy, analizujemy, dyskutujemy i plotkujemy.

Proszę o oznaczanie ostrzeżeniem "SPOILER" linków z informacjami zdradzającymi fabułę filmu oraz o kulturę wypowiedzi. Zapraszamy do rozmowy! :)

HiddenStone

Obejrzałam sobie teraz tak dla przypomnienia dwa pierwsze zwiastuny do CATWS:
https://www.youtube.com/watch?v=NLWsK1ZFunA
https://www.youtube.com/watch?v=7SlILk2WMTI
I stwierdzam, że one pokazują naprawdę dużo... Są fragmenty scen nawet z zakończenia filmu. Miło by było jakby Marvel raz dla odmiany nie zdradził nam w trakcie promocji całego swojego filmu, ale niestety trzeba to brać pod uwagę w trakcie analiz trailera i innych materiałów do CACW. Tak na marginesie to pierwszy zwiastun "Zimowego" w ogóle mi się nie podoba i nie oddaje epickości tego filmu.

HiddenStone

Bardzo możliwe, że w tym trailerze dostaliśmy jakieś kluczowe sceny filmu, tyle że...nawet o tym nie wiemy :D chyba będziemy musieli wrócić do trailera po premierze filmu i zobaczyć jak wiele Marvel nam zdradził ;)
W tej chwili mogę mieć (i mam) tylko obawy, które sceny są końcowymi/ zdradzającymi więcej niż powinny >.<

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

Nie sądzę, żeby było ich dużo.

paula0fm

Ja też nie, żeby ich było dużo. Ale boję się, że są, tylko tyle ;)

HiddenStone

Oo, widzę, że nie spóźniłam się dużo na otwarcie nowego vola. :D
Prawda z tym, że trochę zdradzają. Już pominę fakt, że w pierwszym , (który swoją drogą też mi się nie podoba) praktycznie pominęli tytułowego bohatera czyli Winter Soldiera (ja go muszę wszędzie mieć - wiem XD). Za to ten drugi jest prześwietny i stawiam go na równi z trailerem do Civil War. I co ciekawe, tu twórcy zastosowali chwyt - odwrócili uwagę od realnego wroga, skupiając całą uwagę na Buckym, co mi już bardzo odpowiadało XD. (dobrze, że jeszcze nie wyjawili w tym trailerze kim on jest).

Ivelise

Tak w sumie to w trailerze do Civil War skupili całą uwagę na konflikcie Steve'a z Tony'm/ rządem/ samym sobą. A nie zapominajmy, że gdzieś w tym wszystkim jest jeszcze Zemo, o którym w tej chwili nie wiemy właściwie nic. Więc tak na dobrą sprawę technika podobna jak przy TWS ;)

Ivelise

Drugi jest lepszy, ale też moim zdaniem za bardzo poszatkowany i zdradza za dużo, ten do CW podoba mi się o wiele bardziej. Dźwięk, akcenty, ten hero shot ze skokiem Bucky'ego z budynku, jest efekt wow już od pierwszych kilkunastu sekund. Z CATWS najbardziej podobał mi się taki krótki teaser, ale nie mogę go nigdzie znaleźć online, mam z niego tylko gif: http://gfycat.com/HelplessWeightyGazelle ;)

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Ja tej sceny z tą tarczą kompletnie nie pamiętam.

ocenił(a) film na 10
Ivelise

baron Zemo pewnie będzie trzymany w tajemnicy prawie do końca. Może się pojawić na sekundę w końcowych spotach? W drugim trailerze nie liczę, że się pojawi. Żeby nie zdradzać do końca zakończenia mogą dać więcej bitwy pomiędzy Avengers.

ocenił(a) film na 9
HiddenStone

"Miło by było jakby Marvel raz dla odmiany nie zdradził nam w trakcie promocji całego swojego filmu"

Marzenia... :( Nawet jeśli trailery wcale nie pokażą wiele materiału, to zasypią nas spoty pełne kluczowych scen filmu. Skoro Ant Man miał ich "tylko" 53, to Civil War będzie ich miało... ugh!

thorin3

Te spoty to mi się już teraz śnią. >.< i dylemat "oglądać czy nie oglądać"...oto jest pytanie

ocenił(a) film na 9
Aleksandra_Anastazja

No właśnie :] Oglądasz sobie spokojnie spot i nagle BACH! - Wyskakuje Spider Man.
Ja się nie powstrzymam i obejrzę chyba wszystko :(

PS: Super avatar, Ola :)

thorin3

No a spot taki króki , że nie ma czasu na reakcje >.< ja pewnie też niestety :< choć postanowiłam sobie, że z chwilą premiery w UK (tydzień przed nami) naprawdę odetnę się od spoilerów. No ale na razie to tylko takie moje postanowienie, czy się sprawdzi to ja nie wiem :P

Ojej, dziękuję bardzo! Miło mi niezmiernie :D

ocenił(a) film na 9
Aleksandra_Anastazja

Kibicuję Wam wszystkim wstrzymania się w przyszłości :)

ocenił(a) film na 10
thorin3

będzie Civil War pomiędzy sercem a rozumem ; D

ocenił(a) film na 9
paula0fm

Oby :D

thorin3

Hah dziękuję :D no nie ma rady- tydzień przed premierą opuszczę forum ;)

ocenił(a) film na 10
thorin3

Ja mam słabą wolę, więc nie odpuszczę żadnego : D Ja stawiam na trochę Zemo w końcowych spotach.

ocenił(a) film na 9
paula0fm

Zemo w spotach? Możliwe. Albo mignie nawet już w którymś ze zwiastunów :)

ocenił(a) film na 10
thorin3

Co tam ilość spotów, mnie zastanawia ile będzie trwał ten film - 2,5 godziny? Może 3?

ocenił(a) film na 9
grubens997

Hmmm... obstawiam czas trwania podobny do TWS.

ocenił(a) film na 10
thorin3

Chciałabym żeby miał 3 godziny. W końcu większa historia do przedstawienia niż w WS. I byłoby na co popatrzeć : )

ocenił(a) film na 9
paula0fm

Liczę na co najmniej 2,5h.

paula0fm

3h marzenie... Nie pogniewałabym się za taką wersję reżyserską na blureju, Marvel nie umie robić wypasionych wydań płytowych, zawsze tak skąpią na dodatkach...

ocenił(a) film na 10
paula0fm

Dla mnie kinówka może mieć nawet 4 godziny

paula0fm

Oddałabym duszę za 3-godzinny film.

ocenił(a) film na 10
Ivelise

Ja nie tylko duszę, ręce,nogi i przede wszystkim głowę bo jak na razie myśli tylko o jednym ; D

paula0fm

Ee, głowy to nie, bo wtedy nie obejrzysz. ;)

ocenił(a) film na 10
Ivelise

A no tak, też prawda : D A tym nie pomyślałam. Właśnie , nie pomyślałam ..... ;)

Ivelise

Ostrożne z duszą. Masz tylko jedna

Ivelise

Ostrożnie z duszą. Masz tylko jedna

ocenił(a) film na 9
HiddenStone

Zwiastun drugi jest o wiele lepszy i ogromna w tym zasługa tej cholernie dobrej muzyki :

http://www.youtube.com/watch?v=da4d2lDURj0

HiddenStone

Jak patrze na zwiastun 3 części Kapitana to chyba widzie ostatnie sceny uwaga możliwy spoiler Kapitan jak pokonał Iron-mana i zobaczył jakie zniszczenia zrobiła ich wojna to się oddał w ręce policji (w komiksie) coś mi się wydaje że w filmie będzie podobnie...

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Oglądając w kinie AoU szczerze powiedziawszy zapomniałam o tych wszystkich trailerach i spotach. Potem wracając do nich widziałam, że wiele cen nie ma, ale teraz nie tym. Jak na razie nawet ze wszystkimi informacjami i trailerem nie jesteśmy w stanie poukładać ich w czasie filmu.
Ja zawsze myślałam, że film zacznie się pogrzebem Peggy i potem przeniosą akcję do Wakandy a po Wakandzie będzie akt. Tylko gdzie jeszcze dać zamach na ONZ?

paula0fm

Ja bym dała ten zamach może gdzieś po uchwalniu Sokovia Accords, bo mam wrażenie, że po nim Steve zaraz będzie szukał Bucka i nie będzie miał czasu na spotkania z Rossem. No i poza tym o to może chodzić Nat z tym, żeby Steve nie pogarszał sprawy => bo są zobowiązania i sytuacja jest napięta. Plus jak znajdują Bucky'ego, Steve wspomina o Accords.

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

Według Feige scena z tym imadłem jest gdzieś w środku( jak im się nie zmieniło). Chyba Sam jest na dole jak ten zamach się odbywał, więc pytanie skąd wiedzieli, że się odbędzie?
Bo Rosss przedstawia im i wręcza ten tan akt. I załóżmy, .że Cap się na niego nie zgadza i za min idzie Sam i Wanda.
Potem może być zamach i aresztowanie Bucka. Potem odbicie i najpierw w imadło potem do mieszkania. Wkracza policja i uciekają.

paula0fm

No ja to z grubsza widzę tak jak napisałaś. I o ile najpierw się załamywałam tym, że to dopiero środek filmu, to teraz widzę, że faktycznie wypadałoby to tak. ok 45 minuty, jeżeli serio będą go odbijac z helikoptera. I Sam tam jest w czasie zamachu, poza tym jak Nat gada ze Steve'm przez telefon to w tle jest straż pożarna, czyli tak jakby ona też tam była. Właśnie na to nie mam pomysłu- skąd oni się tam wzięli? o.O

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

Pytanie kiedy dokładnie Nat z nim rozmawia przez telefon? Są chyba 2 opcje
* Po odbiciu Bucka i jest podwójnie ścigany za bunt przeciw ustawie i odbiciu więźnia
* I Tylko przy buncie z aktem
Jeszcze mam jedną teorię spiskową. Jak Cap daję się aresztować i jest tam Freeman i VanCamp. Steve rozmawia z Sharon i chyba ona pozwoli mu zbiec i pójdzie z nim. Bo jak Cap będzie walczył z Zemo to Sharon najprawdopodobniej też będzie w tym uczestniczyć. Bo była na planie w tym czasie. To to już będzie większa jej rola w porównaniu z pogaduszkami przy ''brudnym praniu''.

paula0fm

Stawiam na opcję nr 2, bo...Steve ma jeszcze czystą koszulkę :D tak, wiem, piękny sobie wskaźnik znalazłam XD
Oczywiście zakładając, że te sceny są serio połączone, bo to może równie dobrze być połączone tylko na potrzeby trailera. Chociaż wydaje mi się jednak zbyt dobrze zgrane i stawiam, że serio tak jest w filmie.
Co do Sharon- też obstawiam , że ona pomoże Steve'owi.

Aleksandra_Anastazja

Fajny masz ten nowy awatar Aleksandro :)

wort801

A dziękuję bardzo :D

Aleksandra_Anastazja

Nie ma za co :)

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

I to może być ten moment, bo kiedy jak nie przy aresztowaniu

paula0fm

Szczególnie, że wygląda na to, że wcześniej w rządzie/ gdziekolwiek to jest była zaufanym pracownikiem.

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

Ja stawiam na CIA tam chciała się dostać po upadku SHIELD i Martin może być jej przełożonym

paula0fm

No ja też stawiam na CIA ;)

użytkownik usunięty
HiddenStone

ja się przyznam bez bicia że nie oglądałem zwiastunów WS.Trochę dziwny jestem ale

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Vol. 3 zapełniliśmy w miesiąc, z czego połowę w ostatni tydzień, to jak donijemu do Vol. 17 przed premierą ??

ocenił(a) film na 9
grubens997

Więcej! :)

grubens997

E tam będzie Vol 23

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones