PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792402}

The Gulf

Körfez
6,0 6
ocen
6,0 10 1 6

Körfez
powrót do forum filmu Körfez

Nie dajcie się oszukać. Ten film zaczyna się jak typowy obyczaj, lekko tylko trącący arthousem, aby z czasem okazać się pretensjonalną "festiwalową" kupą o niczym. W międzyczasie okaże się, że ukradziono wam 2 godziny życia. Wszystko przebija - ach, jakże pełne głębokiej jak dół pod wychodkiem symboliki - zakończenie. Mam nadzieję, że reżysera dunder świśnie, co oszczędzi nam jego dzieł w przyszłości.

Moje wkurzenie wynika w dużej mierze z faktu, że film zapowiada się naprawdę nieźle. Ma miejscami dziwny, lekko surrealistyczny klimacik, który obiecuje zupełnie inny obraz niż w efekcie otrzymujemy i z którego absolutnie nic nie wynika. Najbardziej interesujące sceny okazują się nie mieć żadnego związku z resztą fabuły, będąc wyłącznie pustymi symbolami pretensji tfurców.

ocenił(a) film na 9
Marac

To, że tobie się nie podobał, nie znaczy, że jest kiepski. Zauważyłam że na zasadzie "kopiuj wklej" wszędzie umieszczasz swoje wypociny, jakieś odreagowanie.
Fil jest dostępny na jednej z fejsbukowych grup z polskimi napisami i właśnie, dość prostą symboliką pokazuje, kim jesteśmy we współczesnym świecie, czym się zajmujemy, jak bezmyślnie marnotrawimy życie. Może i zakończenie banalne, owszem, ale z drugiej strony często tak jest, że zwykła, nie mająca bezpośredniego związku z nami głupota nas otrzeźwia i pokazuje, co jest ważne.
Banał, który jednak do nas rzadko dociera. Jeden z fajniejszych filmów zeszłego roku. Cieszę że inni to również dostrzegli i nagrodzili na festiwalach, nawet jeśli zawsze znajdzie się grupa, która nazwie go papką, lub gorzej. Cóż, jak to się mówi wyrównując do poziomu powyższej wypowiedzi, są ludzie i taborety.

ocenił(a) film na 3
Agamnik

O każdą negatywną wypowiedź na temat filmu, który Tobie się podobał, masz taki straszny ból dupy, czy też powinienem się czuć zaszczycony, że mnie taki zaszczyt kopnął?

ocenił(a) film na 9
Marac

Powinieneś czuć się zaszczycony i dumny, masz odrobinę radości w życiu. Możesz stanąć przed lustrem i uśmiechnąć się do siebie.

ocenił(a) film na 3
Agamnik

Rzeczywiście, często się do siebie uśmiecham. Widzę, że Ty dużo rzadziej. Szkoda, taka wieczna frustracja z byle powodu szkodzi zdrowiu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones