PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836440}

Doktor Strange w multiwersum obłędu

Doctor Strange in the Multiverse of Madness
6,7 65 068
ocen
6,7 10 1 65068
5,7 36
ocen krytyków
Doktor Strange w multiwersum obłędu
powrót do forum filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu

Na sam wpierw pomyślałem, że chyba mam naprawdę kiepski dzień, lub chyba zaczynam po woli robić się za stary na tego typu kino. Jednak w pewnym momencie dotarło do mnie, że ten film jest po prosto niemożliwie wręcz głupi. I zanim ktoś stwierdzi, że o co się czepiam, że to przecież nie musi mieć sensu bo to są inne multiversa... no to nie. Rozumiem, że Marvel, chciał wprowadzić pewną świeżość do swojego kinowego uniwersum, spoko. Już raz to zrobił jakiś czas temu z trzecią częścią Thora i wyszło to fenomenalnie. Sęk w tym, że teraz wyszło to po prostu idiotycznie. Bohaterowie podejmują głupie i nieracjonalne decyzje, cała fabuła opiera się o gonienie za nic nieznaczącym MacGuffinem, relacje między postaciami są czerstwe, a całość w praktycznie żadnym stopniu nie posuwa uniwersum do przodu. Jasne, pewne sceny są niezwykle satysfakcjonujące, ale w ogromnej większości to po prostu nic nieznaczący bełkot.

!Spoilery!


Nie mogę przeboleć faktu, że Wanda, która dostała już swoją nauczkę w serialu teraz nagle dostaje jakiegoś szału i nagle jej się uroiło, żeby praktycznie rządzić wszystkimi światami. Dodatkowo w pewnym momencie, twórcy zrobili z niej postać tak wszechpotężną, że aż traciło to jakąkolwiek wiarygodność. Laska lata sobie po najpotężniejszych miejscach we wszechświecie i klepie bez najmniejszego problemu najpotężniejsze postacie tego uniwersum. Dr. Strange? Pff poklepany, Whisper? Poklepany Profesor X? Błagam poklepany, kto to taki w ogóle. Kapitan Marvel, poklepana. Kapitan Britain? Poklepana. A i walczyła sama, przeciwko nim wszystkim na raz. Sorry, ale nie jestem w stanie tego kupić.
Wong (najwyższy czarodziej przypominam) sprzedaje jej lokalizację od której zależą losy Multiversum właściwe bez najmniejszego problemu.

Zastanawiać się więc możecie jak zostałą pokonana? A no... wystarczyło jej pokazać, że jej wymarzone własne dzieci z innego uniwersum się jej boją bo jej mamusia jest psycholka mordującą (dosłownie i na wizji zresztą) innych ludzi. No kto by pomyślał.

Wszystko to jest zupełnym miszmaszem, który rzeczywiście trzeba mu przyznać dostarcza w pewnych miejscach rozrywki, ale jest jednocześnie tak niebywale głupi i nielogiczny że gdyby nie logo Marcela na początku nie uwierzyłbym że coś takiego wyszło z tej stajni.

No ale cóż, może to ja jestem zepsuty, a nie ten film. Dzięki bogu dzisiaj w nocy przyśniła mi się o wiele lepsza wersja tego filmu. To znak, że winnych multiwersach mają lepiej. Prawda?

magdaxd

Ale wiesz że to Ty się czepiasz i piszesz do mnie? :D
Wyraźnie nie orientowałaś się w sytuacji, to Ci wyjaśnię - MPA dla każdej kategorii którą przyjmuje filtruje film przez szereg warunków. Jeśli rozważany film spełnia część z nich, nie koniecznie wszystkie otrzymuje konkretną kategorię - np. absolutnie nie wulgarny krwawy film gore bez nagości czy seksu o kucykach, tęczach i radości najpewniej otrzyma kategorie przeznaczone dla dorosłych.
Znaczy to że kategoria wiekowa nie mówi wbrew temu co twierdzisz o tym jakie treści zobaczysz w filmie i kłócisz się ze mną głupio kiedy mam rację. Powiem jeszcze raz - to treści zawarte w filmie wpływają na to do jakiej kategorii zostanie zaliczony.
Kompletnie mijasz się z rozumieniem :)

NieMamSwojegoZdania

San sobie zaprzeczyłeś. "np. absolutnie nie wulgarny krwawy film gore bez nagości czy seksu o kucykach, tęczach i radości najpewniej otrzyma kategorie przeznaczone dla dorosłych". Jest krwawy, więc otrzyma kategorię PG-16. Nie musi spełniać wszystkich wymogów... cóż... Czegoś wciąż nie rozumiesz. Wystarczy jeden z wymienionych przykładów, był skreślony z niższej kategorii. Nie chodzi o spełnienie ich wszystkich. PG-13 ma zakres norm, które należy spełnić. Producenci filmowi tak przygotowują film aby wcelować w PG-13 i w większości przypadków im to wychodzi. Deadpool z góry nie miał być PG-13, a PG-16. Wciąż tłumaczę Vive kółko to samo. To samo i to samo...a ty jak zaczarowany, wciąż nie rozumiesz...

Napisałam tutaj komentarz do autora postu... Zejdź z księżyca i nie wymyślaj, że to ja napisałam pierwsza do ciebie. Wyskoczyłeś jak Filip z konopi z komentarzem, że 13 latki to wg mnie dzieci, który nijak ma się do treści mojego komentarza... Obudź się...

magdaxd

Przeczytaj jeszcze raz, bo słabo Ci to idzie. Nagość w filmach lub rynsztokowe słownictwo różnią się od wypadających flaków.
Nie wiesz jak krwawy jest i nie wiesz jaką kategorie otrzyma, to zależy od filmu.
I zgadzam się, nie musi spełniać wszystkich wymogów, co znaczy że kategoria nie powie Ci jakie treści są w filmie :) Wreszcie zaczynasz rozumieć.
Tutaj, teraz jakiś komentarz do autora postu?
Chyba że mówisz tutaj o tym o czym spierasz się ze mną gdzieś indziej, to rozwieję wątpliwości:
" magdaxd
ocenił(a) ten film na: 8
krzysztof356 Po pierwsze, to rozmawiasz z fejkowym kontem filmwebiwego trolla.

Po drugie, to podział wiekowy wprowadzono w Polsce w tv w 2004 roku.

Po trzecie, to film jest PG-13"

Odpisujesz krzysztofowi

NieMamSwojegoZdania

Jesteś trollem, bo masz fejkowe konto, z którego działasz i piszesz nie na temat filmu, tylko w celu wywołania g*wnoburzy, którą widać powyżej.

Czy Krzysztof ci odpisał? Nie.

Rozumiem, że taki Sausage Party jest tylko dla dorosłych, bo krew się w niej leje? Nie, wystarczą wulgaryzmy.

Producenci filmowi celowali w tym filmie w PG-13 i tak zrobili film, by w tej kategorii się znajdował.

Twierdzenie, że film nie jest dla dzieci, jest tak samo trafne jak stwierdzenie, że wódka nie jest dla dzieci. To oczywiste.

Już chyba 10 raz piszę w kółko to samo, a ty wciąż nie rozumiesz. Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo póki co tylko trollujesz robiąc z siebie idiotę, najwyraźniej na potrzeby mendolenia w kółko tego samego.

magdaxd

Pisałem na temat filmu, dopóki nie zaczęłaś zmieniać tematu, stalkować jakichś randomowych ludzi, odpisywać im nazywając ich mną i oskarżać mnie o posiadanie multikonta.
A tak w ogóle to tak, krzysztof mi odpisał, wielokrotnie. Jego pierwsza wypowiedź na górze tematu to odpowiedź na moją. Gadaliśmy o filmie, a Ty wtrąciłaś się ze swoim PG-13 zmieniając temat :)
W co celują producenci jakiego filmu nie ma znaczenia wobec Twojego absurdalnego twierdzenia o którym rozmawiamy. Moje jest przynajmniej prawdzie bo kategoria jak PG jaką otrzyma film nie daje wiedzy o treściach
które znajdują się w filmie, nie masz racji.

NieMamSwojegoZdania

Pojęcia nie mam o czym ty rozmawiasz i piszę to od początku twoich trollowych wypowiedzi XD

magdaxd

Widzę, że nie masz, więc niczym w ogrodzie zen, jak człowiek dziecku tłumaczę dlaczego się myli pisząc brednie.
Ale Ty dalej nie rozumiesz.

magdaxd

nie ma takiego oznaczenia jak PG-16, Deadpool jest R

magdaxd

nie ma czegoś takiego jak PG-16! w Motion Picture Association of America jest najbliżej "rka"

krzysztof356

Pokolenie Y oglądało i flaki i krew i seks mając mniej niż 16 lat i żyje:) Większy z tym problem ma pokolenie Z, które to bardzo cenzuruje swoim dzieciom treści.

magdaxd

Ok boomer.

ocenił(a) film na 7
Mick1947

Zgadzam się

ocenił(a) film na 6
Mick1947

Gówno prawda. Na moim seansie wczoraj tatus
przyprowadzil9-latka.

ocenił(a) film na 6
pizzawithcheese

W zasadzie chyba w większości ujęte moje przemyślenia. Po trailerze bardziej liczyłem na walkę Strange`ów między sobą. Fakt zmiana villaina zaskakuje, ale mamy praktycznie powtórkę z serialu. Mnie też irytowała motywacja Wandy, trochę to było słabe. Fajne smaczki, typu rada Iluminatów, ale poza tym raczej średnio, pierwsza część filmu nawet dość nużąca. W dodatku mi też praktycznie nic się nie śni, więc to znaczy, że jestem jedyny na tym multiwersum? :)

pizzawithcheese

Co w tym dziwnego skoro każdy kto choć odrobinę ogarnia komiksy powinien wiedzieć, że Wanda jest od nich poteżniejsza.

jdjsdj11

Nie tyle Wanda, bo Wanda mimo bycia potężnym mutantem jest ograniczona poprzez własną osobowość. Ma moc, ale nie jest zdolna do pełnego potencjału wykorzystania tej mocy, nie jest wojowniczką. Zaś w postaci Szkarłatnej Wiedźmy, która na w rękach Darkhold...jest wszechpotężna. Nie trzeba nawet czytać komiksów. Wystarczy oglądać ze zrozumieniem seriale i filmy, w których to wszystko zostało przedstawione.

ocenił(a) film na 6
magdaxd

a to, że Wong jako "najwyższy czarodziej" stojący na straży multiwersum od tak jej wskazał miejsce tej góry też jest takie oczywiste i logiczne? To już mogli wyciąć tą scenę ze znaczeniem darkhole i sobie darować decyzję (zdradę?) Wonga..

lukasz_kendra

Tę(!) scenę można jasno wyjaśnić. Przecież to nie Wong miał zostać najwyższym czarodziejem, a Strange. Dlaczego? Gdyż Wong w przeciwieństwie do Strange'a nie podejmuje chłodnych osadów, jest emocjonalny. To jego wada na drodze do tytułu mistrza. To zostało już wyjaśnione w innych filmach. No i to jest superbohater, a czym się cechuje superbohater? Nigdy nie pozwoli na śmierć niewinnych ludzi, nawet na śmierć tych winnych nie pozwala. Superbohater nie zabija. Zrobi wszystko co mu karzą, aby ocalić życia, a potem będzie to odkręcał... To przecież podstawa egzystencji superbohatera... I wszystkich komiksów.

ocenił(a) film na 6
magdaxd

No cóż, przełykam z żalem jego decyzje... niemniej głupia i nie logiczna... ocalasz 6 niedobitków kosztem potencjalnego zniszczenia całego Multiwersum i biliardów istnień lub pozwalasz im być pod włodarzem obłąkanej i opętanej czarownicy... Słaba decyzja jak na superbohatera i Najwyższego Czarodzieja, czy nim chciał, czy nie chciał zostać.

lukasz_kendra

Nie była słaba skoro uratował 6 żyć, a potem wspólnie z przyjaciółmi całe multiversum. Tym cechują się komiksy o superbohaterach. Gdy przestajesz cenić jedno życie przestajesz cenić miliony. Tak to wygląda w świece Marvela czy DC. Ty byś pozwolił na śmierć tych sześciu, a ona wzięłaby kolejnych sześciu i kolejnych, aż byś powiedział...warto?

Nigdzie nie napisałam, że Wong nie chciał zostać najwyższym czarodziejem, ani nawet że to była jego decyzja. Nie on o tym decydował i nie jest jedynym na świecie na tym stanowisku... To w filmie też było powiedziane.

ocenił(a) film na 6
magdaxd

Nie wiem jak można ten film ocenić na 8/10 biorąc pod uwagę niektóre sceny. https://youtu.be/nI07Rw9HhCk

lukasz_kendra

Nie wiem, jak można korzystać z portalu bez zapoznania się z jego regulaminem. Wyjaśnisz mi to?

ocenił(a) film na 6
magdaxd

Przepraszam za swój komentarz.

lukasz_kendra

Nie przepraszaj, tylko następnym razem myśl, co piszesz.

ocenił(a) film na 6
magdaxd

Jasne. Powiedz mi, bo widzę, że trochę bardziej kojarzysz postacie i komiksy, także, czy Capitan Marvel z Ziemi-838 była jakaś dużo słabsza od tej z 616? Czy to normalne, że zginęła przytrzaśnięta przez jakiś posąg?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
magdaxd

Ze sceny nie wynika, czy zemdlała czy zginęła.. w filmie wiele scen i dialogów mi się nie podobało, a wymieniłem tylko dwie subiektywnie najgorsze. Natomiast widzę, że mam doczynienia z hipokrytką/ą skoro zwracasz uwagę na regulamin, a sama piszesz takie komentarze.

lukasz_kendra

Tak, jestem hipokrytką, bo mam inną ocenę filmu jak ty. Nie hejtuję filmu i nie uważam, że masz rację... Czysta hipokryzja XD

Proponuję czytać również słownik, oprócz regulaminów...

Właśnie, ze sceny nie wynika że zginęła, więc dlaczego minusujesz film za to, że postać zginęła?

Wyskoczyłeś z Wongiem, 5 dni myślałeś żeby wyskoczyć z Capiran Marvel... Brak argumentacji i zaraz zaczynasz być agresywny, bo ktoś ma inne zdanie niż ty. Nie podobał ci się film, spoko... Po co szukać dziury w całym lub podważać moją całkowicie subiektywną ocenę?

ocenił(a) film na 6
magdaxd

"Dupeczka na twarzy, że dupeczką oglądałeś?" - szkoda czasu na dalszą konwersacje.

lukasz_kendra

Wcześniej nie było ci szkoda czasu, bo usilnie chciałeś nazwać mnie hipokrytką... xD

No pochwal się, jaki jeszcze błąd, niebędący błędem, doszukałeś się w filmie?

ocenił(a) film na 6
magdaxd

"Gdy przestajesz cenić jedno życie przestajesz cenić miliony."  To tylko przypominam o scenie gdy Wong do trupa Strange mówi żeby zabrał moc dziewczynie, gdyż jest to jedyne wyjście z sytuacji. A na początku filmu dowiadujemy się że zabranie jej mocy skończy się jej zejściem.Czyżby jednak mógł poświęcić jedno życie?

ljonTichy

Z tego co pamiętam, to ona sama uznała takie rozwiązanie za ostateczne, gdyby wszystko zawiodło. To z jej strony poświęcenie. To nie musi być super logiczne, na tym po prostu opierają się filmy o superbohaterach... Nic z tym nie zrobisz.

ocenił(a) film na 4
magdaxd

" Nie była słaba skoro uratował 6 żyć, a potem wspólnie z przyjaciółmi całe multiversum. "
Ty tak na serio? Zabiła całkiem sporo osób w świecie iluminatów wraz z nimi samymi. Już pomijając, ze Wong nie wiedział o tym, czy Strange'owi rzeczywiście uda się ją pokonać.
Widzę że bronisz filmu za wszelką cenę, nawet za cenę prostej logiki. Spoko.

x4r0105t

W cenie prostej logiki jest zauważyć, że mylisz postacie...

ocenił(a) film na 4
magdaxd

Tak? Wyjaśnij mi proszę, które postacie mylę.

x4r0105t

Wong zabijał? Był kobiety? Coś nowego...

ocenił(a) film na 4
magdaxd

No to chyba Ty coś mylisz. Gdzie ja coś takiego napisałem? Sama nowe rzeczy tworzysz :D
Przeczytaj ponownie to, co napisałem, tym razem wolniej i dokładniej. Zwracaj uwagę na rodzaj męski i żeński, różnią się od siebie.
SPOJLER: Wong to rodzaj męski, bo jest mężczyzną, więc wyraz "Zabiła" nie odnosi się do niego.

x4r0105t

Uwaga spoiler: Wong to nazwisko, a nie imię i jak to nazwiska mogą być noszone przez obydwie płcie, a są o tacy co swoje zwierzęta domowe rejestrują u weterynarza pod swoim nazwiskiem, więc może sobie być i Wong Fafik-Kluseczka XD

ocenił(a) film na 4
magdaxd

Wow, ty serio to piszesz? Byla jakas pani Wong w filmie? Bo o nim rozmawiamy.
Serio, jesli takich argumentów używasz, to ja pasuje, nie widze sensu prowadzic dyskusji na tak niskim poziomie.  Ty sobie dopisz kolejne zwycięstwo na forum internetowym :D

x4r0105t

Ty piszesz o Wong jak o kobiecie, nie ja... I twierdzisz, że Wong świadczy o byciu mężczyzną. "Wong to rodzaj męski" twoje słowa, nie moje. Wong to nazwisko. Do tego bohatera wołają po nazwisku... Sam już nie wiesz o czym piszesz, gdzieś coś zacząłeś kręcić i teraz głupio chcesz wyjść z tego z twarzą, wciskając mi w usta nie moje teorie.

ocenił(a) film na 6
magdaxd

Dla mnie całą motywacje i to co robi Wanda można podsumować: Jakies tam "babskie sprawy" i najgorsze ze zakonczenie kompletnie to oddaje.

evan_252

Ale jak oglądało się WandęVision to już wtedy wiadomo, że w nowym Srangeu będzie ona występować jako antybohater i kontynuować swój plan. Zostało to zapowiedziane, więc wiedziałeś, że idziesz na film o matce, która dalej stara się odzyskać dzieci...

ocenił(a) film na 6
magdaxd

Nie zmienia faktu ze zostalo to pokazane infantylnie i zakonczone puenta na poziomie fimu dla 5 latków

evan_252

Powiedz to, co niektórym tutaj, którzy twierdzą, że film był brutalny i pełen przemocy, że ich dzieci chowały się pod krzesła ;) Spodziewałam się tego, że Wanda pokona w pewnym sensie Szkarłatną, to było wręcz oczywiste. Miałam nadzieję na jakich pokaż mocy, gdzie ostatecznie Wanda przegra, ale jej dzieci za nią się wstawią... Zrobili to nieco "na szybko". Film miał ograniczenia wiekowe, nie mogli pokazywać krwi...tak samo mogliby pokazać Wonga obitego, który ostatecznie, gdy Szkarłatna zagraża życiu mnichów ulega i zdradza położenie góry. No ale nie mogli pokazać krwi i zrobili to na ile mogli. Niestety ci sami ludzie, którzy opisują "brutalność" filmu, czepiają się takich motywów, które są pokazane dość infantylne... Niestety, albo jedno, albo drugiej. Robimy film dla nastolatków, spodziewamy się treści infantylnej...

pizzawithcheese

"to nie jest film dla dzieci"...rozwaliłeś mnie. Film ma oznaczenie PG-13!

magdaxd

Czyli jednak 13 to dziecko?

NieMamSwojegoZdania

Już odpowiedziałam na to pytanie.

Jak twoja randka z podlaską trollicą? Słuchaliście razem Zenka Martyniuka, chłopcze w czerwonej musze?

magdaxd

Ponawiam swoją propozycję - zgłoś mnie na filmwebie! Czytałem tu i wcześniej pod Zenkiem rozmowę z osobą którą uważasz za moje drugie konto.
Widziałem że zachowujesz się wobec dziewczyny jak kompletny stalker co jest nawet śmieszne gdyby nie to że obrzydliwe. Rozumiem jednak że jesteś przekonana że coś wystalkowałaś tym swoim stalkingiem i jest jakaś prawda która ma mnie jakoś kompromitować.
Więc błagam Cię uniżenie - załącz to wszystko co uważasz że wystalkowałaś, a co wprawia Cię w przekonanie że mam więcej niż jedno konto i zgłoś to do filmwebu, proszę! Niech sprawdzą adresy IP, emaile na które są założone konta, te profile facebookowe ludzi na które wchodzisz będąc pewna że to moje.
Błagam zrób to :D
Zrób to :D

NieMamSwojegoZdania

Zrób to! Zrób to! Zrób to! XD XD XD

NieMamSwojegoZdania

Wiem, że czytałeś, bo przecież jesteś tym kontem XD to oczywiste XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones